آسیاتک قم | 37173

اینترنت پرسرعت آسیاتک: امور مشترکین استان قم

اینترنت پرسرعت آسیاتک: امور مشترکین استان قم

آسیاتک قم | 37173

این وبلاگ متعلق است به دفتر مرکزی امور مشترکین آسیاتک قم
شماره تماس پنج رقمی : 37173-025
وبسایت رسمی : QomAdsl.com

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

    برای عضویت در خبرنامه، ایمیل خودرا وارد کنید:

    Delivered by FeedBurner

طبقه بندي موضوعي
آخرين نظرات
  • ۱ خرداد ۹۷، ۰۷:۱۲ - مهسا
    :/
پيوندهاي روزانه

جلوگیری از اجرای برنامه‌ها در پس زمینه اندروید

چهارشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۲۳ ق.ظ

بهترین راه برای افزایش کنترل بر روی اجرای برنامه ها در پس زمینه استفاده از ابزاری است که برای نظارت بر روی آندروید ساخته شده است. اینکه چگونه نمایش داده میشود و چطور شما میتوانید به آن دسترسی داشته و به چه نامی فراخوانده و از چه ورژن اندرویدی استفاده کنید بسته به نوع شرکت سازنده دستگاه متفاوت خواهد بود.
در برخی موارد، قبل از شروع شما احتیاج به فعال کردن Developer optionدارید.
برای فعال کردن  developer optionباید به این مسیر بروید Setting > about phone
سپس حدود هفت بار بر روی گزینه Build number ضربه بزنید سپس پیغامی دریافت میکنید که می گوید Developer option برای شما فعال شده است و شما میتوانید ان را در لیست تنظیمات ببینید.
چیز دیگری که باید بدانید فرایند پردازش یا Process stats است. شما میتوانید این گزینه را در بخش developer option پیدا کنید.
Process stats به شما نشان میدهد که هر برنامه چه مقدار از فضای رم گوشی شما را اشغال کرده است.
جلوگیری کردن از اجرای برنامه ها در پس زمینه وسوسه انگیز خواهد بود چون سرعت گوشی شما را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد اما شما باید بدانید که چه برنامه هایی را باید متوقف کنید .
متوقف کردن برنامه های ضروری ممکن است گوشی شما را با مشکل مواجه کند.
برای متوقف کردن برنامه ها، در قسمت process stats برنامه مورد نظر را لمس کنید و سپس force stop را بزنید.
اگر شما از گوشی جدید سامسونگ مثل s7 edge استفاده کنید شما میتوانید گزینه Developer option را ببینید و همچنین مقدار استفاده برنامه ها از رم را خواهید دید و همچنین در قسمت process stats شما میتوانید بین background (برنامه هایی که در پس زمینه اجرا میشوند) و foreground (برنامه هایی که به صورت دستی اجرا می کنید) و cache برنامه ها جا به جا شوید.
اما در تعدادی از تلفن ها مثل meizu m3 max شما اجازه دسترسی به Developer optionرا ندارید حتی اگر چندین بار بر روی بیلد نامبر ضربه بزنید.
پس بهترین راه برای دسترسی به developer option داشتن گوشی با پشتیبانی گوگل است.
در برخی از مدل های گوشی meizu شما با گرفتن شماره ##۱۶۹۶## میتوانید به گزینه process state دسترسی داشته باشید.
و اگر شما نسخه های جدیدتر از نسخه مارشملوی گوگل را دارید میتوانید تعداد بیشتری از این خدمات را در setting > memory ببینید.
و هچنین میتوانید انتخاب کنید که کدام برنامه ها در پس زمینه متوقف شوند.

 

چه برنامه هایی را متوقف کنیم؟

اگر شما نمیخواهید تلفن یا برنامه هایتان کرش کند به چند نکته عمومی توجه کنید.
برنامه google serviceیا هر برنامه ای که با google شروع میشود نباید متوقف شوند.
و راه دیگر این است که اگر شما پیام رسان ها و موزیک پلیرها را در تلفنتان می بینید این برنامه ها بیهوده در پس زمینه اجرا میشوند و باتری شما را هدر میدهند بنابراین شما میتوانید انها را به صورت امن متوقف کنید.
برای مثال: ما از برنامه ی kik استفاده نمی کنیم یا از مدیریت صفحات facebook یا برنامه ها و خدمات اجرایی دیگر ،پس آن ها را متوقف کنید در بعضی مواقع ممکن است این سرویس ها خود به خود فعال شوند.
اگر شما وارد تنظیمات گوشی شوید (ممکن است برای هر گوشی متفاوت باشد ) همچنین می توانید میزان حافظه ی اجرایی را که توسط کش ها استفاده می شوند مشاهده کنید.
همان روش برای برای توقف برنامه ها نیز باعث کاهش مصرف کش ها و برنامه های پس زمینه می شود همانند بستن برنامه های پس زمینه.
برنامه هایی که نمی خواهید مانند kik می توانید به مسیر setting > application manager بروید و برنامه هایی را که نمی خواهید متوقف و یا حذف کنید.

 

جمع بندی

برای توقف برنامه ها به صورت دستی از صفحه پردازش برنامه ها به مسیر Setting>Drveloper options>processes stats بروید و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و stop را لمس کنید.
برای توقف اجباری (force stop) و لغو‌ نصب برنامه به صورت دستی به فهرست برنامه بروید یا مسیر زیر را دنبال کنید. Setting> applications >application manager
و تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.
۹۶/۰۵/۱۸